On olemas kahte sorti perekondi: need, millesse me sünnime, ja need, mille me ise endile loome.

Chris Whitaker on kirjutanud erakordse romaani inimestest, kes väärivad palju enamat sellest, mida elul on neile anda. See lugu on mõnikord südantlõhestav, aeg-ajalt naljakas, kuid läbinisti lootusrikas. Eelkõige aga on see jutustus inimese hinge sitkusest ja sellest, kuidas lõppude lõpuks jääb võitjaks armastus kõigis selle vormides.

Walk pole kunagi lahkunud sünnilinnast California rannikul. Temast võib ju olla saanud politseiülem, kuid sellele vaatamata püüab ta ikka veel üle saada vanast haavast. Mitukümmend aastat tagasi mõisteti Walki parim sõber Vincent King just tema tunnistuse tõttu vanglasse. Nüüd, kolmkümmend aastat hiljem, lastakse Vincent vabaks.

Duchess on 13-aastane hakkaja tüdruk, kes on kuulutanud enese lindpriiks. Tema ema Star kasvas üles koos Walki ja Vincentiga. Walk püüab kõigest hingest oma sõpru kaitsta, kuid Star ja Vincent näivad aina enam libisevat enesehävituse teele. Star on alati põlenud heleda leegiga, kuid viimasel ajal on hakanud tema säde tuhmuma ning Duchess on see, kes peab hoolitsema nii ema kui ka 5-aastase väikevenna eest.

„Me algame lõpust“ näitab, kuidas kättemaks ja õiglus võivad sageli olla väga erinevad. Ja mõnikord võib õige käitumine olla vale. See on lugu heast ja kurjast ning sellest, kuidas elu elatakse kusagil nende kahe vahepeal.