Koigi raamatukogu sai kooliga ühte

2021-02-07T17:43:18+02:00

Koigi põhikoolis aasta algusest eesti keelt ja kirjandust õpetava Igor Kotjuhi jaoks on see oivaline kooslus: “Kui kujutada, et klass on akvaarium, siis üle ukse raamatukokku minek on nagu avamerele väljumine – nii palju raamatud vaatab vastu. Nagu paradiis.”

Kotjuhi sõnul loevad tema õpilased koolis raamatut igal nädalal. “Tunni lõpus jätame 15 minutit, võtame raamatu ja läheme raamatukogu pehmete sohvade peale lugema. See on meeldiv pilt,” märkis Kotjuh.

Öeldakse, et tänapäeva lapsed ei loe enam raamatuid. Igor Kotjuh lükkab selle ümber: “Õiges keskkonnas on võimalik tulemust näha juba kuu ajaga!”

Kirjanduseõpetaja sõnu kinnitas ka Järva vallaraamatukogu direktor Karmen Velitschinsky, kelle teada annab raamatukogu ja kooli kokkukolimine laste külastuste arvu suurenemisel ning lugemuse parandamisel kiireid tulemusi. Ta tõi seda toetava näite naabervallast Türilt.

“Väga hea ja mõnus keskkond raamatukogule. Raamatukogu on esimene samm lapse haridusteel ja sobib kooli ideaalselt. Vald on alati valmis panustama laste haridusse ja tagama vajaliku kirjanduse,” lausus volikogu esimees.

Järva vallavanem Arto Saar rõhutas, et kooli kui raamatukogu peetakse iga kogukonna südameks ja nüüd on kindel, et Koigi süda tuksub kõvemini kui kunagi varem.

“Mul on heameel, et raamatukogu on noortele läinud lähemale, sest just tulevikutegijates huvi äratamine raamatute vastu on väga tähtis,” märkis vallavanem.

“Nii kooli kui raamatukogu juhtide näost peegeldus siiras rõõm ning vallajuhina näen, et me oleme teinud õige otsuse. Kui sinna juurde liita õpetajate rahuolu ning suurte ja väikeste lugejate huvi kasv, siis mis sa hing veel tahad?” päris Saar.

Vallavanem ei eksinud. Kooli ja raamatukogu ühe katuse alla toomise ettepaneku autor, Koigi põhikooli direktor Annela Ojaste kiitis eilse avamise publiku üksmeelt, et kooli ja raamatukogu koos tegutsemine loob unikaalse sünergia mitte ainult kahe asutuse koostegutsemiseks, vaid on ka  hea koht kogukonnakeskuskusena.

Go to Top