Järva valla A. H. Tammsaare-nimelise kirjanduspreemia laureaat on Mehis Heinsaar 2022. aastal ilmunud teosega “Kadunud hõim”.

Võiduteos on kirja pandud nõnda, et seda võib lugeda kui põnevat gooti stiilis õudusromaani, mille sündmused leiavad aset Tartus ning Soomaal, ja samas ka kui ühe keeruka karakteriga inimese arenguromaani, tema kasvamist ja küpsemist läbi pööraste seikluste armastuse ja sügavama elu mõistmise suunas. Autor on saanud inspiratsiooni isiklikest Tartu-mälestustest ja vanadest pärimustest, mida Soomaa kandi elanike kohta erinevatel aegadel kogutud on.

Järva Vallaraamatukogu direktor ja žürii esimees Karmen Velitschinsky: “Võitnud teos oli väga üksmeelselt hindajate lemmik ja teose teeb eriliseks ka see, et esmapilgul tundus romaan veidi eriskummaline, mis aga näitabki, et eelarvamusest võib saada lugemiselamus ja ma loodan, et mitte ainult žüriile, vaid kõigile teistelegi.”

Kirjanduspreemia kuulutati välja 4. veebruaril Albu rahvamajas “Kirjanduslikul oaasil”.

Kirjanduspreemia žüriisse kuulusid käesoleval aastal: Annela Ojaste, Kaja Leidtorp, Ene Lõõnik, Karmen Velitschinsky, Jane Kiristaja, Reelika Räim, Terje Kuusmann, Igor Kotjuh, Allika Jüris, Arnika Tegelmann ja Kadri Kaarlep.